kolorowanie klimatyzatorów
wyślij wiadomość

ul. Stanisława Lema 24 (dawna ul. Zemborzycka 112E)
20-446 Lublin

więcej >>
klimatyzatory

Klimatyzatory są podstawowymi urządzeniami, które zapewniają dostawę powietrza o pożądanej temperaturze. Dają one możliwość ochładzania i nagrzewania powietrza znajdującego się wewnątrz pomieszczeń. Z szerokiej gamy klimatyzatorów można wybrać takie, które spełnią indywidualne potrzeby klientów.

Klimatyzatory ze względu na budowę dzieli się na następujące typy:

  • klimatyzatory monoblokowe, czyli typu kompakt. Stosowane są w przypadku, gdy dysponujemy niewielką ilością miejsca.
  • klimatyzatory dwuczęściowe, dzielone, czyli typu split (jednostka wewnętrzna – parownik i jednostka zewnętrzna – skraplacz).
  • klimatyzatory wieloczęściowe, czyli multi-split. Dają one możliwość podłączenia wielu jednostek wewnętrznych do jednej sprężarki.

Wśród klimatyzatorów wieloblokowych możemy wyodrębnić:

  • Klimatyzatory ścienne – split, które mają dużą wydajność i cicho pracują i mogą być montowane w dowolnych pomieszczeniach
  • Klimatyzatory ścienno-przysufitowe, odpowiednie do pomieszczeń wyższych niż standardowe
  • Klimatyzatory przypodłogowe - są dobrym rozwiązaniem tam, gdzie nie ma możliwości zainstalowania innego klimatyzatora.
  • Klimatyzatory kasetonowe - instalowane są w konstrukcji sufitu podwieszonego
  • Klimatyzatory kanałowe, które umożliwiają jednoczesne klimatyzowanie kilku pomieszczeń.

konserwacja

Klimatyzacja nadaje powietrzu pożądane przez nas parametry. Należy więc przykładać szczególną wagę do czystości urządzeń oraz kanałów. Chłodne powietrze będzie czyste, jeśli przed wylotem powietrza będzie umieszczony specjalny filtr, który usuwa kurz oraz zanieczyszczenia.

Typowy filtr powietrzny może być zamieniony na bardziej wyrafinowany filtr odwadniający i plazmowy dodatkowo uzdatniający wydmuchiwane przez klimatyzatory powietrze.

Filtry z czasem zanieczyszczają się przez co spada ich wydajność, a przez to spada wydajność pracy całego klimatyzatora. Wzrasta więc zużycie energii. W klimatyzacji mogą też rozwinąć się drobnoustroje, dla których pożywką będą zanieczyszczenia na filtrze. Potem niestety będą trafiać do pomieszczenia wraz z wdmuchiwanym powietrzem. Klimatyzacja powinna być więc czyszczona regularnie, w celu nie tylko utrzymania dobrego stanu całego urządzenia, ale także dla utrzymania zdrowia użytkowników.

klimatyzacja

klimatyzacja

Copyright © 2008 MT-KLIMA. Wszystkie prawa zastrzeżone
Projekt i relizacja: Freeline

Valid XHTML 1.0 Strict

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.